Nahoru

Praktické tipy k úklidu

Proč pravidelný úklid dělíme na dva tipy úklidu?

Vzhledem k našim dlouhodobým zkušenostem s Vašimi objednávkami jsme připravili nové dělení pravidelného úklidu. Dělení vychází z Vašich požadavků a možností je v rámci běžného úklidu pokrýt.

Často se nám stávalo, že se do objednaných 3 hodin pravidelného úklidu např. požadavek na vyprání záclon, jejich usušení a pověšení, včetně důkladného vycídění vyčištění sporáku a kachlíčků nad linkou prostě nevešlo. Paní na úklid se musela rozhodovat, které práce odložit a nakonec tedy byly krásně vyprané záclony a zářivá trouba, ale nestihlo se vytřít. Samozřejmě to pro Vás není ideální řešení.

Proto Vám vycházíme vstříc dělením úklidu na běžný pravidelný úklid a hloubkový úklid. Je na Vás, který typ úklidu zvolíte. Dále vše vysvětlíme.

Potřebuji dlouhodobě pravidelně běžný úklid nebo hloubkový?

Toto rozhodnutí je důležité. Vy nejlépe víte, co Vám bude dlouhodobě vyhovovat. Rozdíl mezi těmito dvěma službami je v rozsahu prací a také v ceně za hodinu úklidu. A co když si objednáte úklid běžný, ale občas přece budete chtít „řádně vygruntovat“? Stačí se v předstihu domluvit s naší paní na úklid, aby počítala s delším časem úklidu, a počítat s tím, že za hloubkový úklid je vyšší sazba za hodinu.

Co je to vlastně běžný úklid? Co mohu od své paní na úklid pravidelně požadovat?

Většinou si objednáváte úklid na 3 až 7 hodin, 1x za týden. Vždy to záleží na velikosti domácnosti, jejím vybavení. Některé domácnosti jsou moderně účelově vybaveny, s minimem nábytku a dekorací. V tom případě se bez problémů uklidí např. byt velikosti 100 m2 za 3 hodiny. Naopak v domácnosti, kde se nachází mnoho dekorací, doplňků, koberečků, může úklid bytu 100 m2 zabrat i 5 a více hodin. Nemějte obavy, vše si vyzkoušíte přímo s danou uklízečkou. A pokud máte plně vybavenou domácnost a přesto si nepřejete objednávat více než 3 hodiny týdně, domluvíte si s paní, co kdy uklidit a co může počkat. Délku úklidu ovlivní i žehlení, jeho množství a náročnost.

K běžnému úklidu tedy zpravidla patří ošetření povrchů (nábytek, parapety, povrchově kuchyňská linka …), setření a vyluxování podlah, úklid sociálního zařízení. Nepatří k němu například mytí oken. To může proběhnout pouze v případě, že je paní na úklid ochotna např. umýt k úklidu 1 okno.

A co tedy k běžnému úklidu nepatří? Co je hloubkový úklid?

Jedná se zejména o časově náročné práce, které nelze proto k běžnému úklidu přiřadit. Zákazníci, kteří si vyberou hloubkový úklid, požadují většinou pravidelně k úklidu např:

 • mytí dveří
 • čištění zárubní
 • mytí oken a žaluzií - pouze v případě, že objednáváte pravidelně hloubkový úklid
 • čištění spár a kachlíčků v koupelně a na sociálním zařízení
 • hloubkové čištění kuchyňské linky
 • vytírání skříněk, kompletní péči o prádlo, jeho přípravu na praní, žehlení,
 • skládání a ukládání prádla do skříní
 • péči o myčku
 • občasné i pravidelné vaření
 • úklid teras a balkónů, zametení zádveří a chodníčků
 • úklid sklepa
 • péči o podlahu v garáži atd.

Tyto činnosti si vyžádají více času, tudíž by paní na úklid nestihla v určeném limitu úklid běžný.

A jak to mám řešit, když si přesto přeji uklidit i nad rámec běžného úklidu?

Jednoduše se s paní na úklid na drobných pracích navíc domluvte. Požádejte ji, zda by mohla, buď v objednaných hodinách, nebo nad jejich rámec dané činnosti vykonat. Zde je potřeba zohlednit to, že pokud se má úklid vejít např. do 3 hodin, pravidelné věci se nestihnou.

úklid domácnosti

Zcela nezávazně Vám nabízíme první zkušební úklid, důležitý start k Vaší plné spokojenosti s úklidem.

Pokud se na základě našeho výběru, který se řídí Vašimi požadavky, rozhodnete vyzkoušet vybranou paní na úklid, zorganizujme tzv. 1. zkušební úklid. Ten může probíhat i mimo den, se kterým pak počítáte pravidelně. Doporučujeme Vám tento úklid strávit společně s paní na úklid, vše jí ukázat, vysvětlit, být jí k ruce, společně sladit Vaši představu a její styl uklízení.

Nejdůležitější je kontrola, kdy společně s paní na úklid projdete celý prostor k úklidu a ujistíte se spolu s ní, že je vše v pořádku. V případě, že při prvním úklidu zjistíte pár nedokonalostí, nezoufejte, paní musí Vaši domácnost poznat a pochopit, co je potřeba. Pokud je Vám paní sympatická a rádi byste, aby pro Vás dělala pravidelný úklid a při prvním úklidu půjde opravdu jen o malé nedostatky, věřte, že se během 2-3 úklidů zacvičí a vše bude brzy na 100 %.

Neváhejte si i při dlouhodobé spolupráci pravidelně překontrolovat, jestli je stále vše uklizeno podle Vašich představ. Případné nedostatky se svou uklízečkou konzultujte. Vaše spokojenost a krásně uklizený byt či dům je naším společným cílem.

Běžný úklid nebo hospodyně. V čem je rozdíl?

Rozdíl je v tom, že hospodyně již předem počítá s tím, že úklid bude hloubkový, je oporou paní domu při všech činnostech. Např. při péči o prádlo – hospodyně připravuje prádlo, pere, suší, žehlí, ukládá ho na místo, dále pečuje o nádobí, nakládá a vyklízí myčku, pečuje o kachlíčky, obklady, může vyřídit pochůzky, nakoupit, čistí terasy, uvařit. Jednoduše postará se o to, abyste Vy nemuseli na chod domácnosti myslet. Rozdíl je i platovém ohodnocení hospodyně, viz náš ceník.

tulipány - symbol čistoty

Jak můžete k hladkému průběhu úklidu přispět Vy?

Je dobré domácnost na úklid trochu připravit. Uvolnit úklidové prostory, zpřístupnit povrchy. Mít k dispozici Vaše oblíbené čisticí prostředky a náčiní na úklid.

Jak si nejlépe sestavit objednávku úklidu domácnosti?

Na základě všech informací, které jste si právě pročetli, pro Vás máme pár užitečných tipů. Promyslete si, jaký tip úklidu Vám nejlépe vyhovuje. Který den a hodiny v týdnu Vám budou dlouhodobě vyhovovat. Na základě našich zkušeností Vám doporučujeme se zaměřit především na to, co od této služby očekáváte. Nastavit si ji tak, aby Vám dlouhodobě vyhovoval termín, kdy bude paní docházet. Zajištění paní na úklid probíhá vždy přesně podle Vašeho časového zadání. Může se tedy stát, že když po pár měsících budete chtít změnit den, vybraná paní, na kterou jste si zvykli a pěkně uklízí, nebude moci den změnit, protože již má sama obsazeny další dny u jiných zákazníků. Pro větší úspěch výběru je také dobrá možnost se přizpůsobit časovým možnostem našich paní, to záleží na každém z Vás.