Nahoru

Péče o seniory

Léta praxe a vlastní zkušenosti – to je obrovská výhoda, která nám pomáhá vcítit se do Vaší situace v péči o stárnoucí členy rodiny. Víme, že ne vždy je čas pro takovou pomoc Vašim blízkým, kterou byste si přáli. Právě proto nabízíme pomocnou ruku v podobě domácí péče o seniory.

 

péče o seniorySvé požadavky můžete vyplnit do našeho nezávazného objednávkového formuláře nebo nám zavolat na naše telefonní čísla. Pokud nám napíšete své telefonní číslo, rádi Vám zavoláme zpět, probereme a zaznamenáme si vše potřebné a dojednáme veškeré podrobnosti. Na základě Vašich požadavků a v domluveném čase vybereme vhodnou chůvu, pečovatelku nebo paní na úklid.

 

Nenašli jste všechny informace o péči o seniory?

Pokud jste již pročetli informace, které jsou uvedeny v hlavní části péče o seniory, a přesto máte pocit, že to ještě není všechno, můžete nám zavolat či napsat, rádi odpovíme na všechno, co Vás o péči o seniory zajímá. Několik informací ještě připojujeme i dále.

Nebydlíte přímo v Praze, hraje to roli?

Není to vůbec problém. Rádi bychom upřesnili, že působíme v rámci Prahy a okolí, což znamená, že pečovatelky dojíždějí i do oblasti mimo užší okruh Prahy. Podmínkou však je, aby do místa, kde bude péče o seniory probíhat, jezdil např. modrý bus, nejlépe od metra. Naše pečovatelky mohou dojíždět i autem, v tom případě se však zvýší podstatně celková cena péče o seniora. Pečovatelce je potřeba proplácet pohonné hmoty. Není potřeba brát ohled na to, že naše agentura sídlí na Praze 5, zaměstnáváme pečovatelky z celé Prahy a okolí a vždy vybíráme pečovatelku tak, aby dojíždění bylo pohodlné a dlouhodobě bezproblémové.

Jak ještě může pečovatelka v domácnosti seniora pomoci?

Péče o seniora je často pojmem, který vyvolává nejistotu a možná i obavy. Situace, kdy je o blízkou osobu potřeba pečovat, velmi často nastává náhle, nečekaně. Rodina si neví rady a ráda by dopřála blízké osobě tu nejlepší péči v domácím prostředí. A to i v situaci, kdy to nemůže sama zvládnout. Není potřeba mít obavy požádat o pomoc, najmout si zkušenou a milou pečovatelku, která celou situaci ulehčí. Vy pak můžete odejít do práce nebo kamkoliv s dobrým pocitem, že je o Vaši blízkou osobu dobře postaráno.

Zcela přirozeně se z pečovatelky pro člověka, o kterého se stará, stává spojovací článek se světem, vlastně jeho pravá ruka. Pečovatelka Vám může pomoci s celou organizací domácnosti, poradí v průběhu péče o seniora. Dá Vám především užitečné rady, co zjednodušit a třeba i vylepšit, aby i pro Vás osobně byla péče v době, kdy tam pečovatelka není, co nejméně náročná. Pokud si objednáte péči o seniora nonstop, pak je o něj dobře postaráno nepřetržitě. Pečovatelky mohou seniory doprovázet na procházky, i na vozíčku, pokud je možnost bez doprovodu další osoby vyjít z domu, starají se o hygienu, čistotu prostředí, kde se osoba, o kterou pečují, pohybuje (převlékání a stlaní postelí, převlékání prádla a oblečení, česání, péče o chrup…), příprava a podání léků podle rozpisu, podání stravy, kterou i rády uvaří, drobné provozní poklizení domácnosti je samozřejmostí. V neposlední řadě je pečovatelka pro seniora společnicí a oporou.