Nahoru

Jste součástí „sendvičové generace“?

Staráte se o děti či vnoučata, o rodiče, tchýni, tchána a zároveň chodíte do práce. Máte starostí nad hlavu a na sebe nemáte skoro žádný čas. Jestliže se v tomto popisu vidíte, patříte zcela určitě do tzv. sendvičové generace. Ocitáte se totiž mezi dvěma pomyslnými plátky sendviče – z jedné strany je na vás vytvářen tlak starými rodiči, kteří už se o sebe nedokáží sami postarat, a z druhé strany dětmi, které se ještě neosamostatnily, případně malými vnoučaty. Situace je navíc nepříjemná, protože i vy sami stárnete a nejste superhrdin(k)a.

Ještě více starostí pak padá na ženy, které dodnes často trápí fenomén tzv. „druhé směny“ – když konečně přijdou z práce, doma je čeká prádlo, úklid, vaření a přidává se starost o všechny kolem. Internet je plný „zaručených“ rad, jak všecko zvládnout nebo jak se na všecko a všecky vykašlat a mít klid. No jo, jenže ono to nikdy tak jednoduché není. Samozřejmě si můžete na pár hodin vypnout telefon a někde se ztratit, ale mozek a spoustu stresujících myšlenek jen tak nevypnete. „Co když se babičce něco stalo?“ honí se vám hlavou. Další příručka vám zase radí, že máte být asertivní, ale ne každý to hned z fleku zvládá říct „ne“, a už vůbec ne svým nejbližším.

Alternativou může být pomocná ruka zvenčí anebo umístění rodičů do domova s pečovatelskou službou. Víme, že pro starší generaci může být velmi těžké adaptovat se na nové prostředí a ani pro vás není jednoduché přijmout tento fakt. Nabízíme proto službu, kdy o vaše blízké pečujeme přímo v domácím prostředí.

Pečovatelka, která se stane vaší pravou rukou, dochází přímo do místa bydliště. Pomůže vám s organizací domácnosti a poradí, jak se správně o seniory starat, jak si ulehčit práci a péči zefektivnit. Mezi aktivity, které naše pečovatelky se seniory provádějí, patří např. procházky (i na vozíku), starost o hygienu, čistotu prostředí, převlékání a stlaní postele a oblečení, česání, péče o chrup, podávání léků podle rozpisu, podávání stravy a vaření a podobně.

Nabízíme i službu péče o seniora nonstop, kdy se pečovatelka stará nepřetržitě. Pečovatelka je pro seniora velkou oporou. A nejen pro něj, ale i pro vás, protože vám tak usnadní práci.