Nahoru

Chůva jako učitelka cizích jazyků

Často se na nás obracíte s dotazem, zda je možné spojit hlídání dětí s výukou cizích jazyků. Možné to samozřejmě je. Zájem je nejen o angličtinu, ale i o jiné světové jazyky. Vůbec nejvíce se na nás ve spojení s tímto dotazem obracíte s poptávkou po spolehlivých chůvách, které jsou zároveň rodilé mluvčí. S touto otázkou se pojí ještě platové ohodnocení. Spojení práce chůvy a lektorky jazyků je vzácná, a tudíž nákladná záležitost, kterou si často rodiče neuvědomují.

Cena za chůvu, která zároveň ovládá cizí jazyk, se odráží s faktem, že není jednoduché takovou chůvu najít. Máme zkušenosti, že chůvu s atraktivním rodilým jazykem nejraději dělají ženy, které přijíždí do České republiky na studijní pobyt, případně prodloužené prázdniny. Takové slečny hledají rychlý a jednoduchý přivýdělek. Nicméně je jisté, že zde nebudou žít déle než jeden rok. Z tohoto důvodu není chůva pro rodiče lákavá. Za relativně krátkou dobu by totiž museli hledat a představovat dítěti někoho nového. Posun v jazykovém rozvoji by byl na několik týdnů hlídání pro dítě minimální.  

Další možností je Češka s perfektní znalostí cizího jazyku, která zvládá kompletní komunikaci v cizím jazyce. Ovšem zase je nutné počítat s vyšší finanční náročností. Při poptávce po chůvě doporučujeme toto kritérium komunikace v cizím jazyce napsat do přání a požadavků ve formuláři.

Na závěr jedno připomenutí, chůva, ať už mluví na dítě jakýmkoliv jazykem, není kvalifikovanou vyučující. Je tedy možná lepší volbou mít chůvu na to, aby dítě hlídala a například kroužek výuky cizích jazyků jako aktivitu přes den.

Zpět na výpis novinek